به گزارش خبرنگار مهر، رضا رسولی شربیانی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور قزوین برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر ۹ مرکز دانشگاهی در استان فعالیت می کند و بدلیل گستردگی شعبه های دانشگاهی در استان اولین دانشگاهی هستیم که در همه بخش ها و شهرها مشغول فعالیت هستیم.  

تحصیل بیش از ۸ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور

وی افزود: در حال حاضر هشت هزار و  ۳۰۹ دانشجوی فعال در ۱۳۷ رشته در مقطع کارشناسی در استان تحصیل می کنند.

رسولی شربیانی تصریح کرد: با برخورداری از ۷۲ نفر اعضای هیئت علمی توانسته ایم زمینه تحصیل یک هزار و ۷۰۰ دانشجو را در ۲۰ رشته در مرکز قزوین در مقطع کارشناسی ارشد فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین گفت: در سال جاری ۲۲ دانشجوی دانشگاه های پیام نور استان موفق به کسب رتبه های تک رقمی در المپیاد دانشگاه های کشور شدند و ۳۰ درصد پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسری کشور نیز جذب این دانشگاه شده اند.

وی با بیان اینکه برنامه های این دانشگاه کتاب و منبع محور است بیان کرد: رسالت دانشگاه پیام نور آماده سازی شرایط تحصیل در مقاطع بالاتر است.  از نظر فرهنگی و اخلاقی دانشگاه پیام نور همواره در کمیسیون‌های دانشجویی استان مورد تقدیر قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین یادآورشد: متاسفانه دو سال است که افزایش رشته ای در دانشگاه نداشته ایم و برای به روز رسانی رشته ها و پاسخگویی به نیازهای علاقمندان شرایط ایجاد ۹ تا ۱۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد را داریم که امیدواریم با همکاری مسئولان استان این امر محقق شود.

رسولی شربیانی گفت: در حال حاضر در دو رشته شیمی و علوم ی شرایط تحصیل دانشجویان در مقطع دکترا را مهیا کرده ایم.  

همکاری صنعت با دانشگاه‌ مطلوب نیست

وی ارتباط دانشگاه و صنعت را از مهمترین دغدغه های خود عنوان کرد و افزود: در این راستا خانه دانشگاه و صنعت راه اندازی شده اما متاسفانه سازمان صمت هیچگونه همکاری در این خصوص با دانشگاه نداشته است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با اشاره به اینکه به طور متوسط دانشجویان این دانشگاه از قشر متوسط جامعه هستند، گفت: طبق برنامه ریزی و تفاهم نامه های متعددی که با صندوق بنیاد علوی و بانک های طرف قرارداد امضا کرده ایم هیچیک از دانشجویان دانشگاه پیام نور دغدغه شهریه تحصیل نخواهند داشت.

رسولی شربیانی ادامه داد: دانشجویان می‌توانند در هر سال تحصیلی دو میلیون تومان وام دریافت کنند و به دانشجویان مقطع ارشد نیز برای انجام کارهای پژوهشی ۲۰ میلیون تومان اختصاص می‌ یابد.

 ۱۰۰ درصد شهریه دانشگاه به صورت تسهیلات داده می شود

وی ادامه داد: ۱۰۰ درصد شهریه این دانشگاه در طول زمان تحصیل بدون محدودیت با استفاده از وام بانکی با سود یک و چهار درصدی محاسبه می شود و پرداخت آن بعد از فارغ التحصیل شدن صورت خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با بیان اینکه دبیرخانه دائمی مسابقات کتاب و کتابخوانی کشور در دانشگاه پیام نور دایر شده است، افزود:  برگزاری همایش ملی روانشناسی، تعلیم و تربیت و سبک زندگی در مهر ماه، همایش زمین شناسی در اوایل اسفندماه و همایش زبان، ادبیات و گفتمان صلح در بهمن ماه امسال و همایش گام دوم انقلاب با عنوان «نقش جوان در گام دوم انقلاب» از جمله برنامه های پیش بینی شده این دانشگاه است.  

۲۸ شهریور آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه

رسولی شربیانی، همچنین  ۲۸ شهریور را آخرین مهلت ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور عنوان کرد و گفت: جذب دانشجو در چهار رشته این دانشگاه از طریق آزمون سراسری است و افرادی که حتی مجاز به انتخاب رشته نشده اند نیز می توانند در رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور که گزینش در آنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد، ثبت نام کنند.

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین، نتایج پذیرفته شدگان هفتم تا ۱۲ مهرماه اعلام می شود.


مشاوره درسی دانشگاه ,پیام ,نور ,استان ,های ,رشته ,پیام نور ,دانشگاه پیام ,نور استان ,در دانشگاه ,این دانشگاه ,اساس سوابق تحصیلی

امروز آخرین فرصت انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد

۸۰ درصد قبولی‌های کنکور به ۵ تا ۶ استان اختصاص دارد

۶ نکته‌ مهم برای انتخاب رشته دانشگاه

نتایج اولیه کنکور فردا اعلام می‌شود

کنکوری‌ها زمان را از دست ندهند، تمرین تست‌زنی کنند

آزمون‌های کنکور دبستان‌ها محیط مدرسه را کسالت‌آور کرده است

هیجان نوجوانان را با کلاس تست‌زنی کنترل نمی‌کنیم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

کاج موزیک همهمه سرا طالع بینی پیسی گیم اپ مرجع دانلود برنامه و بازی کامپیوتر جهانگرد غمم خدمات ساختمانی دنیافلز neda تجهیز صنعت