به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با بیان اینکه نیروی انسانی از مهمترین ارکان توسعه هر جامعه‌ای است، اظهار کرد: آموزش و پرورش نیز اصلی‌ترین ارکان تربیت نیروی انسانی در جامعه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همین دو جمله به نقش، اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش در توسعه هر جامعه‌ای به ویژه در کشورهای در حال توسعه اشاره دارد، افزود: نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی انکارناپذیر است.

استاندار گیلان در ادامه گفت: چنانچه نهاد آموزش و پرورش بتوانند به درستی به رسالت و وظایف خود به ویژه در تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآمد و ماهر عمل کند قطعاً چشم انداز توسعه به خوبی ترسیم خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسیر توسعه برای گیلان بر اساس اسناد بالادستی و سند چشم انداز، برنامه آمایش سرزمینی، برنامه ششم توسعه و برنامه‌های کوتاه مدت اعم از بودجه پیش بینی می شود، تصریح کرد: همه کارکردها تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری باید بر همین اساس انجام شود.

وم اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان

زارع با اشاره به اینکه برای حل مشکلات آموزش و پرورش به ویژه در حوزه سخت افزاری تنها اقدامات دولتی امکان پذیر نیست، تأکید کرد: برای رفع و کاهش مشکلات این حوزه نیازمند تعامل و همکاری همه نهادهای دولتی، غیردولتی و مشارکت مردم، خیران و بخش خصوصی هستیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه با توجه به در پیش بودن سال تحصیلی جدید باید به ارتقای کیفیت آموزش و پرورش استان توجه ویژه‌ای انجام شود، افزود: ارتقای کیفیت به معنای نیتی از وضعیت موجود نیست بلکه ما به دنبال افزایش و ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش استان در همه حوزه‌ها هستیم با توجه به ظرفیت استان گیلان می‌توانیم در همه عرصه‌های تحصیلی جایگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه برای دستیابی به شاخص‌ها در مقطع متوسطه دوم باید از پایه سرمایه‌گذاری کنیم، افزود: امسال خوشبختانه به پیش دبستانی نیز توجه ویژه‌ای شده است.

زارع در ادامه با بیان اینکه برای افزایش کیفیت از خلاقیت و نوآوری بیشتر استفاده شود، گفت: به اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش نیز توجه ویژه‌ای شود از طریق  باید دانش آموزان را به سمت انتخاب رشته‌های تحصیلی مناسب با نیاز جامعه ترغیب کنیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان نیز آموزش و پرورش استان اقدامات لازم را انجام داده است، اظهار کرد: البته در برخی موارد نیازمند اصلاحات هستیم قطعا اجرای این طرح می‌تواند زمینه توسعه و کیفیت بخشی آموزشی را فراهم کند.

استاندار گیلان همچنین بر ضرورت جمع آوری بخاری‌های نفتی نیز تاکید کرد و گفت: این تکلیف اداره کل نوسازی مدارس است باید با پیگیری‌های جدی اجرایی شود تا خدای نکرده شاهد حوادث ناگوار برای دانش آموزان نباشیم.

اجرای ۱۱۰ پروژه آموزشی توسط نوسازی مدارس در گیلان

در ادامه این جلسه مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به سرانه پایین فضای آموزشی در این استان، اظهار کرد: سرانه فضای آموزشی در گیلان ۵.۱۰ درصد است که متوسط سرانه فضای آموزشی کشور ۵.۸۰ درصد است.

علی دقیق با بیان اینکه ۱۴۴ پروژه توسط نوسازی و تجهیز مدارس در دست اجرا است، گفت: ۱۱۰ پروژه در حوزه آموزشی است.

وی با اشاره به مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در ساخت فضای آموزشی در استان گیلان، افزود: کل پروژه‌ها به بهره‌داری رسیده از ابتدای فعالیت جامعه خیرین مدرسه ساز استان گیلان ۲۵۶ پروژه در قالب ۱۱۸۹ کلاس با ۱۰۸ میلیارد تومان در قالب مشارکت و هدیه بوده است.

دقیق همچنین به جمع آوری بخارهای نفتی از سطح مدارس استان گیلان اشاره و تصریح کرد: ۳۲۰ کلاس درس استان گیلان بخاری نفتی دارد اقدامات لازم برای جمع آوری آنها در حال انجام است.

تشدید نظارت‌ها در مدارس گیلان

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه در هفته‌های اخیر نظارت‌های شدیدترین بر امور مدارس استان گیلان انجام شده است، افزود: تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید نیز اتخاذ شده است.

نادر جهان آرای ادامه داد: امسال ۷۱ درصد دانش آموزان در رشته ریاضی فیزیک، ۳۱ درصد در رشته علوم انسانی، ۲۶ درصد علوم تجربی و ۱۰ درصد از دانش آموزان رشته کار و دانش و فنی حرف‌ای ثبت نام کرده‌اند


مشاوره درسی گیلان ,آموزش ,پرورش ,اینکه ,استان ,آموزشی ,آموزش و ,و پرورش ,بیان اینکه ,دانش آموزان ,با بیان ,مدارس استان گیلان ,تربیت نیروی انسانی

امروز آخرین فرصت انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد

۸۰ درصد قبولی‌های کنکور به ۵ تا ۶ استان اختصاص دارد

۶ نکته‌ مهم برای انتخاب رشته دانشگاه

نتایج اولیه کنکور فردا اعلام می‌شود

کنکوری‌ها زمان را از دست ندهند، تمرین تست‌زنی کنند

آزمون‌های کنکور دبستان‌ها محیط مدرسه را کسالت‌آور کرده است

هیجان نوجوانان را با کلاس تست‌زنی کنترل نمی‌کنیم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

وبسایت شخصی زناشویی نت ران www.carkala.com asgs30lfca کولر گازی اجنرال 30000 مدل oxogame | دانلود بازی , اخبار بازی آموزش ترکیب رنگ مو نمایندگی رسمی ماشین های اداری کانن جی بی پوز شرکت بازسازی ساختمان